Олег Тягнибок
Голова ВО "Свобода"

27 березня Чим загрожує Україні олігархія і що з нею робити

[i] "Україна вільна, Україна Соборна, Україна без холопа і без пана" [/i]

Ярослав Стецько.

[b]Що сьогодні найбільше болить українцям? Це війна, корупція і тотальне зубожіння нації. Але найстрашніше ‒ непевність завтрашнього дня. Яке майбутнє чекає на наших дітей? Коли задумуєшся, чому так є, ‒ розумієш: у всіх бід в Україні є одна-єдина причина ‒ це олігархія.

Олігархія ‒ основа системної корупції[/b]

Тепер хіба лінивий не "бореться" з корупцією. Проте вона чомусь тільки розпухає. Чому? Та тому, що ту "боротьбу" розвели тільки з окремими її проявами. Але системно це проблему ніяк не розв'язує. Бо з НАСЛІДКАМИ можна воювати вічно. А треба раз і назавжди знищити ПРИЧИНУ. Не вершки корупції стригти, а викорчувати її корінь. А корінь корупції ‒ це і є олігархія. Тобто зрощення великого кримінального капіталу з державною владою. Саме олігархи є головними акціонерами влади в Україні впродовж чверті століття. Це вони корумпують увесь державний апарат, зверху й донизу. Це саме олігархи хочуть, щоби так тривало вічно. І тому вони інвестують у політичні проекти. Скуповують голоси в найвищому законодавчому органі. Утримують цілі фракції своєї прислуги з мандатами. Плодять "тушок" і створюють "ширки". Фінансують нові й нові кон'юнктурні політпроекти під кожні вибори й "розкручують" їх через власні кишенькові ЗМІ…

За це служки олігархів своїм господарям щедро віддячують. Вони ухвалюють такі "закони", "постанови" та "рішення", які дозволяють купці олігархів жирувати: пхати лапи в державний бюджет через різноманітні тендери та дотації, за безцінь приватизовувати підприємства та творити приватні монополії, не платити податків і вивозити награбоване в офшори, обкладати українців непомірними тарифами й дерти три шкури за товари та послуги. І все це жирування олігархи забезпечують собі, наголошую, цілком "законно"‒ руками скуплених маріонеток у найвищих ешелонах влади. Це і є найвища політична корупція. Це і є олігархія. Так вона працює.

[b]Олігархія ‒ причина зубожіння українців[/b]

Тільки сліпий не бачить, як низько впав рівень життя тотальної більшості українців. І це не "дешевий популізм" і не пошук "#зради". Це ‒ математичний факт. 190 євро на місяць. Найнижча чиста середня зарплатня в Європі. За таку суму ‒ запівдурно ‒ мусять працювати люди у визискуваній олігархами Україні. Коли в Польщі, яка мала нижчі економічні стартові позиції на початку 90-х рр. ця сума ‒ 748 євро, майже в чотири рази більше. Коли у крихітній непромисловій Естонії, яка одночасно з нами позбулася колгоспного совєцького ярма, середня зарплатня ‒ 993 євро, у понад п'ять разів більше. Та й навіть у сусідніх Білорусі та Молдові заробляють більше ‒ 320 та 216 євро на місяць відповідно.

Так, у наших сусідів війни немає. Але ви й не назвете жодного олігарха в Польщі чи Естонії. Їхні президенти, генеральні прокурори, парламентарі, чиновники не є фігурантами офшорних "#панамагейтів". Вони навіть у мирний час не дозволяють собі "балдіти" на Мальдівах і Сейшелах за сотні тисяч доларів.

А в Україні війна є. Як є економічна криза. І "попередники", які багато вкрали. Все це так. Але є одне "але". Потерпіти, почекати мусить чомусь тільки нація. А от олігархів усі ці біди ніяк не торкають. Вони в ці складні часи не те що не худнуть, навпаки: їхня "сильна команда" дійсно "живе по-новому" ‒ "бізнесмени" при владі спритно помножують капітали. І замість трохи затягти паски на пузах десятка олігархів, влада, насміхаючись, затягує зашморг на шиях 42-х мільйонів українців. Як влучно сказав Юрій Герасимович Іллєнко: [i]"Збільшення скажених прибутків олігархів відбувалося не шляхом появи якихось нових грошей в економіці України, а винятково шляхом розподілу грошової маси між нами й олігархами. Іншими словами: що біднішим ставало 90% населення, то багатшими ставала купка мільярдерів".[/i]

І головне. Олігархи ‒ лютий ворог середнього класу. Вони панічно бояться конкуренції. Їхня мета ‒ монополія як найшвидший спосіб отримання надприбутків. Їхня мрія ‒ закріпачити українців. Змусити націю працювати на себе запівдурно, але купувати ‒ втридорога. Тому олігархія ніколи не дасть підняти голову середньому класу. Саме тому серед працьовитих українців є лише 3-5% реального середнього класу, а в розвинутих країнах ‒ від 40 до 70%.

[b]Олігархія ‒ війна без кінця[/b]

Це олігархи чверть століття грабують і таким чином знесилюють Україну. Це вони розколюють державу на Схід і на Захід, ділять українців на "сорти" та шантажують країну сепаратизмом своїх удільних князівств. І поки Нація воює, олігархи мародерствують. Вони далі гендлюють із країною-агресором та ведуть торгівлю на крові з окупованими територіями. Поки цивілізований світ впроваджує санкції, влада України… нарощує на 28% товарообіг із країною-агресором. А громадяни Московії, які включені до санкційних списків Європи та США, досі володіють третиною українських обленерго. Бо війна для них ‒ це гендель, і вони хочуть, щоби вона тривала безконечно.

Чи не тому їхні служки блокують у парламенті законопроект націоналістів про воєнний податок з олігархів? Це на їхній совісті недофінансування армії та корупційні схеми в забезпеченні війська. Це тільки їм вигідні вже очевидно безперспективні мінські договорняки.

Поки Нація воює, вони гуляють по елітних курортах. Цинічне жирування олігархії в країні, яка воює ‒ це деморалізація Нації, позбавлення мотивації її захисників. Таким чином, щоби перемогти Москву, Нація має спершу виграти війну в доморощеної олігархії.

[b]Як позбутися олігархії та повернути Україну в українські руки?[/b]

Єдиний шлях ‒ це запровадити в життя Антиолігархічний пакет докорінних перетворень. Майже всі необхідні законопроекти вже навіть є ‒ давно написані й зареєстровані у Верховній Раді. Чому ж "слуги народу" вигадують нові й нові безглузді "реформи", лиш би не торкнутися цих ґрунтовних рішень? Бо ці починання підривають самі основи олігархічного ладу в Україні. Це ‒ системний план ліквідації олігархії як явища. Наше завдання ‒ якнайшвидше запустити цей процес.

До речі. Хочете перевірити будь-який із теперішніх політпроектів, представлених у парламенті, будь-кого з нинішніх нардепів, всяке "нове обличчя", "антикорупціонера" чи "патріота" на вошивість? Хочете точно знати, чи є вони справді такими слугами народу, як розказують, а чи черговими служками олігархів? Подивіться, хто з цих діячів підтримає цей Антиолігархічний пакет. Отут і вилізе шило з мішка ‒ істинна позиція кожного щодо деолігархізації.

Зрозуміло, що дні цього парламенту, цієї влади добігають кінця. І дуже скоро всі ці діячі знову вилізуть на телеекрани й "бігморди" з "новими обличчями", назвами, гаслами та обіцянками. Проте ми не маємо права знову на системну помилку ‒ вікно можливостей для докорінних перетворень в Україні закривається. Кожен українець повинен усвідомлювати: ще раз віддати владу олігархам ‒ це не тільки позбавити майбутнього власних дітей, це ‒ втратити Державу.

Тому ми вимагаємо поставити на голосування Антиолігархічний пакет докорінних перетворень. Уже зараз. Тільки це витягне Україну з ями корупції, зубожіння, війни. Тільки це дасть українцям майбутнє. Хтось скаже, що це нереально, ніхто ніколи за це не проголосує? Треба добиватися й тиснути. Принаймні для "слуг народу" Антиолігархічний пакет докорінних перетворень стане лакмусовим папірцем, тестом на відданість Нації і Державі. А для українців ‒ головною пам'яткою при наступному голосуванні. Аби вибрати нарешті ту владу, яка це втілить.

[b] тепер те, чого всі давно чекають:

Антиолігархічний пакет докорінних перетворень[/b]

[i](перелік проектів законів)[/i]

[b]І. Повернення капіталів з офшорів i ліквідація схем виведення грошей з України.

Проект Закону № 0001-1[/b]

від 02.12.2014.

про денонсацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї.

w1.c1.rada.gov.ua.

[b]Проект Закону № 1112[/b]

від 28.11.2014.

про повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані в Республіці Кіпр, офшорних зонах та інших юрисдикціях, звільнених від подвійного оподаткування, або тих, що мають пільговий режим оподаткування.

w1.c1.rada.gov.ua.

[b]ІІ. Демонополізація та ліквідація олігархічної моделі економіки.

Проект Закону № 1109[/b]

від 28.11.2014.

про ліквідацію приватних монополій.

w1.c1.rada.gov.ua.

[b]ІІІ. Заборона приватизації стратегічних підприємств.

Проект Закону № 2424а[/b]

від 21.07.2015.

про внесення змін до Закону України "Про приватизацію державного майна" (щодо мораторію на приватизацію державного майна до стабілізації ситуації у державі).

w1.c1.rada.gov.ua.

[b]ІV. Деолігархізація енергетики і справедливі тарифи.

Проект Закону № 6341[/b]

від 11.04.2017.

про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення енергетичної безпеки України).

(націоналізація електрогенерації).

w1.c1.rada.gov.ua.

[b]Проект Закону № 6583[/b]

від 12.06.2017.

про внесення змін до Закону України Про ринок природного газу (щодо особливостей функціонування газорозподільної системи).

(націоналізація енергогенерації).

w1.c1.rada.gov.ua.

[b]Проект Закону № 2408а [/b]

від 17.07.2015.

про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку використання природного газу, видобутого на території України.

w1.c1.rada.gov.ua.

[b]V. Земля ‒ власність нації.

Проект Закону № 2906[/b]

від 19.05.2015.

про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення.

w1.c1.rada.gov.ua.

[b]VІ. Новий Податковий кодекс і розвиток середнього класу [/b]

- новий Податковий кодекс із запровадженням прогресивної шкали за принципом: "малий бізнес ‒ малі податки, великий бізнес ‒ великі податки";

- встановлення прогресивних податків на розкіш. Направляти як мінімум 30% таких надходжень на зниження споживчих цін на товари першої необхідності;

- скасування криміналізованого податку на додану вартість. Запровадження єдиного соціального податку із доходів громадян із прогресивною шкалою оподаткування та базовою ставкою 20%;

- запровадження диференційованого податку на прибуток. Зменшення податку з прибутку до 5% на ту частину прибутку підприємств, яку спрямовують на технологічне оновлення засобів виробництва згідно з передовими технологіями. Запровадження комплексного податкового стимулювання інвестицій у науку, освіту та інновації.

(Законопроекти перебувають на стадії розробки).

[b]P.S. [/b] Окрім того, безперечно, ми вимагаємо одночасно запустити необхідні зміни політичної системи. Ті, про які не говорить хіба що лінивий. Ті, які ця влада навіть записувала в коаліційну угоду. Ось найважливіші з них:

- Скасування депутатської недоторканості (w1.c1.rada.gov.ua);

- Імпічмент президента (w1.c1.rada.gov.ua);

- Процедура відкликання депутатів, чиновників, суддів;

- Скасування грошової застави для корупціонерів (w1.c1.rada.gov.ua);

- Новий Виборчий кодекс.

Олег Тягнибок, Голова ВО "Свобода"