Олег Тягнибок
Голова ВО "Свобода"

5 вересня 2017 Олег Тягнибок: Парламент консервував русифікацію освіти

Сьогодні Верховна Рада вкотре здійснила антиукраїнське шахрайство.

Під благим наміром ухвалення освітньої реформи більшість депутатів фактично консервували русифікацію та деукраїнізацію освіти в Україні.

По-перше, відбулося узаконення навчального процесу мовами національних меншин. Ніхто не проти права на вивчення мов нацменшин, але навчання повинно відбуватися виключно державною мовою. Ухвалений закон гарантує право на навчання мовами нацменшин в дошкільних закладах і у початковій школі, але жодним чином не забезпечує перехід на державну мову в подальшому. Це означає, що російськомовним, угорськомовним чи румуномовним школам ніщо не завадить надалі ігнорувати українську мову.

По-друге, пункт про дозвіл на викладання одного чи декількох предметів офіційними мовами Євросоюзу на практиці означатиме можливість вести значну частину чи навіть весь навчальний процес неукраїнською. До речі, серед офіційних мов ЄС ‒ угорська, румунська, польська, болгарська.

Війна прийшла туди, де було найменше українських шкіл. Питання державної мови в освіті ‒ це питання національної безпеки. Але сьогодні Верховна Рада вкотре не зробила жодних висновків, узаконила причини сепаратизму та заклала міну сповільненої дії під основи державності.

Окрім того, в цьому законі закріплено знищення сільських шкіл, перенесення фінансування середньої освіти на місцеві бюджети та скорочено кількість робочих місць для вчителів.

Саме тому свободівці голосували проти цієї так званої "освітньої реформи".

Прес-служба ВО "Свобода"