Олег Тягнибок
Голова ВО "Свобода"

27 березня 2017 Олег Тягнибок: Якби можновладці витягли готівку з-під подушок, то й МВФ кредитувати змогли б

Насправді вимоги, які начебто диктує МВФ, ‒ це добровільні зобов'язання з боку олігархічної влади в Україні. Цим баригам байдуже, з ким ґешефт робити. Головне ‒ щоб вони "стригли купони", а оплачували рахунки ‒ українці. Не дуріть людей! І не переводьте стрілки! Єдиною вимогою МВФ є збалансування бюджету. Тобто, щоб дебет з кредитом сходилися ‒ щоб видатки були погоджені з прибутками. Є два варіанти, як це зробити. Перший ‒ перестати красти. Другий ‒ розпиляти між собою національні багатства та здерти з нації, яка воює, сьому шкуру. Ви бачите, який варіант обирає влада бариг.

Насправді ж нам навіть не треба жодних позик по світі жебрати. Ви знаєте скільки олігархи лише законних податків заборгували державі Україна? Ось оприлюднені цифри: доморощені олігархи винні державі, іншим кредиторам і населенню понад 40 млрд доларів. До порівняння: сума усіх разом узятих позик МВФ, які обіцяє випросити уряд України до 2019 року,‒ 9, 9 млрд дол.

І ще один факт. За даними з відкритих джерел, за 10 років з України за кордон вивели більше 116 млрд. доларів. Наголошую ‒ 116 млрд. доларів США! Знову ж таки: скільки ми там у МВФ нині благаємо позичити? 9, 9 мільярдів? В обмін на постійне підвищення тарифів, продаж землі і стратегічних підприємств, вирубку лісів? В обмін на майбутнє України і українців?

Ось вам відповідь, чому не ухвалюється закон, який у свій час запропонувала "Свобода" про повернення коштів і майна з офшорів, які були там сховані…

Коли ж іще подивитися у ті декларації, ‒ скільки наші можновладці лише готівки під подушками тримають, ‒ то Україна ще МВФ кредитувати могла би!

Ми не проти співпраці з міжнародними фінансовими структурами, але ми проти того, що в скрутний для України час, замість затягнути паски на пузах олігархів, влада затягує зашморг на шиях українців.

Олег Тягнибок, Голова ВО "Свобода"