Олег Тягнибок
Голова ВО "Свобода"

22 січня Олег Тягнибок: Об'єднання ЗУНР і УНР ‒ це втілення прагнення українців до побудови соборної держави

[b][i]Об'єднання Західноукраїнської та Української Народної Республік ‒ це втілення споконвічного прагнення української нації до незалежності, до розбудови своєї соборної держави. Про це 22 січня 2018 року заявив лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок під час акції з нагоди 99-ої річниці підписання Акта Злуки на мості через річку Збруч, який з'єднує Скалу-Подільську Борщівського району Тернопільщини та Гуків Чемеровецького району Хмельниччини.[/i][/b]

Щорічно тернополяни та хмельничани відзначають День соборності України на Збручі, символічно поєднуючи межі республік, які утворили спільну державу. Адже століття тому саме по цій річці пролягав кордон між УНР та ЗУНР.

Під час акції на Збручі
Під час акції на Збручі

Разом із делегаціями відповідних обласних організацій Всеукраїнського об'єднання "Свобода" в урочистостях на мості через Збруч взяв участь Олег Тягнибок, а також члени Політради "Свободи" Олег Сиротюк, Ігор Сабій, Олег Лопатовський та Олексій Кайда.

Під час виступу очільник "Свободи" наголосив, що 22 січня є також сотою річницею з дня проголошення Української Народної Республіки незалежною державою. Він наголосив, що сучасна Україна має стати офіційною спадкоємицею УНР.

Під час мітингу
Під час мітингу

[i]"Сьогодні ми також відзначаємо 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки. І знаково, що саме цього дня народні депутати-націоналісти реєструють у парламенті законопроект "Про правонаступництво України щодо Української Народної Республіки". Це історичний документ, бо він фіксує факт окупації України Російською Соціалістичною Федеративною Совєцькою Республікою, правонаступником якої був СССР. Також Російська Федерація як правонаступниця колишнього СССР визнається винною у скоєнні злочинів проти українців тоталітарним комуністичним режимом у період окупації території України з 18 березня 1921 року по 23 серпня 1991 року. Згідно із законопроектом, Україна має право пред'явити вимоги РФ у частині компенсацій за злочини, скоєні проти українців тоталітарним комуністичним режимом у період окупації території України"[/i], ‒ зазначив лідер "Свободи".

Акцію націоналісти звершили в селі Гуків Чемеровецького району на Хмельниччині. Там Олег Тягнибок разом із побратимами поклав квіти до пам'ятника, встановленого на місці ймовірного спалення загоном МГБ тіла Головнокомандувача Української Повстанської Армії Романа Шухевича.

Прес-служба ВО "Свобода"