Олег Тягнибок
Голова ВО "Свобода"

27 жовтня 2017 У Житомирі відкрили перший в Україні пам'ятник Олегові Ольжичу

27 жовтня 2017 року в Житомирі за участи лідера ВО "Свобода" Олега Тягнибока та голови обласного осередку партії Сидора Кізіна відбулось урочисте відкриття скверу та першого в Україні пам'ятника націоналісту, видатному поетові, політичному діячеві, археологу, почесному громадянину Житомира Олегу Ольжичу ‒ героєві, що є символом української нації.

На відкриття пам'ятника прийшли містяни, а також приїхали гості з сусідніх міст.

Олег Тягнибок під час церемонії відкриття зазначив: "Для кожного з нас буде великою честю розказувати своїм дітям і внукам, що ми мали нагоду бути при відкритті пам'ятника великому українцеві ‒ Олегу Ольжичу. Це була особлива людина, політик-інтелектуал, науковець, патріот-націоналіст. Будучи керівником Культурно-освітньої референтури, створив цілу ідеологію ‒ як для майбутньої Української держави потрібно реформувати культурницький простір. Олег Ольжич був призначений керівником революційного трибуналу, що свідчило про його відданість справі служіння українській ідеї та українській нації. Його спадщина є неоціненною особливо сьогодні, коли нам, українцям, починають нав'язувати псевдоліберальні ідеологеми, які руйнують українську традиційну ментальність, культуру, мораль.

Вітаю усіх житомирян з такою великою подією. Гадаю, що незабаром це місце стане місцем паломництва, зібрань з метою поширення ідей Ольжича й всього того, що він лишив для нашого покоління".

Керівник Житомирської обласної організації ВО "Свобода" Сидір Кізін додав: "Велика честь ‒ бути зараз тут. Відкриття пам'ятника Ольжичу демонструє, що українська влада на Житомирщині таки є. Ольжич як наш видатний земляк є дороговказом для всіх нас. Свого часу ми вирішили, яким шляхом піти, й дивились на таких світочів, як Ольжич. Маючи найкращу в тодішньому світі освіту, викладаючи в Гарварді, ця людина-інтелектуал вирішила, що її шлях ‒ в Україні, за яку він далі боровся й віддав своє життя. Ми пишаємось Ольжичем, речником культурного націоналізму, та йдемо його шляхами".

Після урочистих промов і освячення пам'ятника присутні вшанували пам'ять націоналіста державним славнем і гімном ОУН.

Прес-служба ВО "Свобода"