Олег Тягнибок
Голова ВО "Свобода"

16 вересня 2017 Олег Тягнибок: Стратегія "Свободи" ‒ знищити олігархію

"Тільки націоналісти здатні здійснити реальну деолігархізацію, з нашим традиційним гаслом "За Україну без холопа і без пана!". Наша актуальна першочергова ціль: "Добробут ‒ народу! Олігархам ‒ тюремну робу!" Ми поховали комунізм в Україні. Сьогодні ж наша стратегія ‒ знищити олігархію". Про це під час виступу на XXXVIII З'їзді ВО "Свобода" 16 вересня 2017 року заявив лідер націоналістичного об'єднання Олег Тягнибок.

Звертаючись до присутніх, очільник націоналістів наголосив, що зараз серед багатьох політпроєктів є модною імітація боротьби з корупцією, за якою насправді криються тільки поверхові дії. Натомість, за його словами, "Свобода" як єдина ідеологічна сила має цілісну стратегією докорінних змін, яку відображено в Програмі захисту українців.

"Ми чудово розуміємо, що сама тільки боротьба з окремими проявами корупції системно проблеми не розв'язує. Наша місія ‒ викорчувати коріння корупції, а не стригти її вершки. Боротися треба з причинами, а не з наслідками. А корінь корупції, її причина ‒ це і є олігархія.

Без ліквідації олігархії як політичного режиму вся ця бутафорна "боротьба з корупцією" є димовою завісою, яку часто роздувають самі ж олігархи. Тому "Свобода" методично впроваджує системний план ліквідації олігархії як явища", ‒ заявив Олег Тягнибок.

Лідер "Свободи" зазначив, що кожен пункт цього плану підкріплений відповідними проєктами законів, більшість із яких уже давно лежать у парламенті.

Зокрема, він назвав два ключових антиолігархічних законопроєкти свободівців:

- Про денонсацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї;

- Про повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані в Республіці Кіпр, офшорних зонах та інших юрисдикціях, звільнених від подвійного оподаткування, або тих, що мають пільговий режим оподаткування.

"Лише тільки ці законопроєкти, в разі їхнього ухвалення, дозволили би повернути в Україну щонайменше 116 мільярдів доларів і припинили виведення грошей з України. Але вони так і припадають пилом у шухлядах парламенту ‒ їх уперто не ставлять навіть на розгляд. Те саме ‒ з низкою законодавчих ініціятив "Свободи", які в разі ухвалення підривають самі основи кримінально-олігархічного ладу в Україні.

Хочете перевірити будь-який із теперішніх парламентських політпроєктів, будь-кого з нинішніх нардепів, всяке "нове обличчя", "антикорупціонера" чи "патріота" на вошивість? Хочете точно знати, чи є вони справді аж такими слугами народу, як розказують, а чи черговими служками олігархів? Спитайте усіх цих діячів, як вони ставляться до вищевказаних ініціятив. Отут і вилізе шило з мішка ‒ істинна позиція кожного щодо деолігархізації", ‒ підсумував Олег Тягнибок.

Прес-служба ВО "Свобода"