Олег Тягнибок
Голова ВО "Свобода"

29 червня 2017 Суд переніс розгляд апеляції "кіборга" Геннадія Дуброва

29 червня 2017 року Апеляційний суд Миколаївської області мав розглянути скаргу одного із захисників Конституції "кіборга" Генадія Дудброва ("Бізона") на попередній вирок Братського районного суду. Як відомо, воїну-добровольцю, який у дні найзапекліших протистоянь на Сході захищав Донецький аеропорт, присудили шість років тюрми за участь у акції на захист Конституції 31 серпня 2015 року. У підсумку апеляційний суд постановив залучити свідків та дослідити письмові та усні матеріали справи ‒ у зв'язку з цим розгляд апеляції перенесли на 10 жовтня.

Під час засідання в судовому залі зібралася велика група підтримки добровольця. Водночас біля будівлі суду тривав пікет із вимогою скасувати попередній обвинувальний вирок. Підтримати Геннадія Дуброва з'їхалися побратими з різних областей. Зокрема, в Миколаїв прибув лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок, його заступник, народний депутат України Андрій Іллєнко, голова ВГО "Сокіл" Юрій Черкашин "Чорнота", очільник "Молоді Свободи" Юрій Ботнар, керівники "Свободи" на Миколаївщині, Чернігівщині та в м. Києві ‒ Демид Губський, Руслан Андрійко та Петро Кузик відповідно, ветерани війни, волонтери, активісти.

Очільник "Свободи" переконаний, що справа Геннадія Дуброва є виключно політичною. Її мета ‒ залякати воїнів-добровольців.

"Ми вважаємо, що влада мстить добровольцям війни, активістам Майдану ‒ тим людям, які безпосередньо дивилися смерті в очі. Адже це та категорія людей, що справді має моральне право спитати за все: чому нема перемоги у війні, чому нема перемоги на міжнародній арені, чому такий провал у соціальній політиці, чому скрізь панує корупція та розкрадання…

Справа "Бізона" ‒ тільки зайвий доказ цьому. Її зумисне виокремили у справі захисників Конституції в окреме провадження, аби вчинити публічну розправу над захисником Донецького аеропорту, Пісків та інших гарячих точок на фронті. Справа Геннадія Дуброва ‒ це певний символ боротьби барижної влади проти патріотів-добровольців. Боротьби, в якій українці мають пермогти", ‒ наголосив Олег Тягнибок.

Прес-служба ВО "Свобода"