Олег Тягнибок
Голова ВО "Свобода"

18 квітня 2017 На Рівненщині націоналісти вшанували героїв битви під Гурбами

18 квітня 2017 року активісти Рівненської обласної організації ВО "Свобода" на чолі із лідером об'єднання Олегом Тягнибоком та головою обласної організації Олексієм Бучинським вшанували героїв битви під Гурбами.

Під час заходу очільник ВО "Свобода" наголосив, що сучасні бійці сучасної московсько-української війни є продовжувачами звитяги вояків УПА. У цьому Олег Тягнибок вбачає символізм:

"Гурби ‒ це святе для кожного націоналіста місце, адже саме тут відбувся один із найбільших боїв, де воякам УПА вдалося дати відсіч військам НКВД. Символічно, що днями на Полтавщині ми вшановували наших бійців, які віддали свої життя в московсько-українській війні на Донбасі. Серед них був і свободівець Антон Цедік, який мав псевдо "Еней". Таке ж псевдо мав Петро Олійник ‒ командувач округи "Богун" УПА-Північ, який сімдесят три роки тому загинув тут, в урочищі Гурби. Символізм тут у тім, що наші сучасні герої набираються на Гурбах духу, відваги та повстанської сили для того, аби захищати українську землю.

Звісно, прикро, що вже три роки після Революції Гідности вшанування героїв гурбенської битви не вийшло на загальнонаціональний рівень, а й досі лишається заходом регіонального масштабу. Про подвиг під Гурбами варто знімати фільми та поширювати націоналістичну ідею серед молоді, аби виростити покоління, здатне захистити українську державу".

Своєю чергою, голова Рівненської обласної "Свободи" Олексій Бучинський зауважив, що вже кілька десятиліть, на третій день Великодня жителі найближчих областей вшановують воїнів, які боролися за незалежну українську державу. Свободівець відзначив важливість того, що сьогодні в урочищі Гурби перебуває багато молоді, адже тут функціює музей-криївка, Свято-Воскресенський Гурбенський монастир, однак треба добиватися того, аби вшанування повстанців відбувалося на національному рівні.

Зазначимо, що тисячі націоналістів зі всієї України, зокрема Рівненщини, Тернопільщини та Волині, щорічно відвідують урочище Гурби, аби віддати данину пам'яті загиблих повстанців та замордованим жителям навколишніх сіл. Сімдесят три роки тому на цьому місці у нерівний бій вступили загони вояків УПА проти військ НКВД. У результаті масштабного чотириденного бою повстанці втратили близько сотні вояків загиблими та ще кількасот пораненими, однак все ж вийшли з оточення та знищили кілька тисяч "енкаведистів" та п'ять танків. Протягом декількох наступних діб війська НКВД спалили найближчі села Гурби та Антонівці разом із майже двома тисячами місцевих мешканців.

Прес-служба ВО "Свобода"