Олег Тягнибок
Голова ВО "Свобода"

10 березня 2017 У Львові відбулися установчі збори обласного "Легіону Свободи"

10 березня 2017 року у Львові відбулися установчі збори Львівського обласного комбатантського об'єднання "Легіон Свободи". Головою організації в області обрали лікаря-хірурга, керівника медичної служби батальйону "Азов" свободівця Костянтина Василькевича.

Участь у зборах взяли представники націоналістичних об'єднань ВГО "Сокіл" та ВО "Свобода", бійці "Легіону Свободи", зокрема "Карпатської Січі", а також волонтери.

З'їзд розпочався з ушанування Героїв Небесної сотні та російсько-української війни.

Привітати присутніх легіонерів завітав також лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок. У вітальному зверненні очільник націоналістичного об'єднання розповів про передумови створення "Легіону Свободи".

"Два роки тому "Свобода" ухвалила рішення на нашому з'їзді про необхідність створення такої комбатантської організації. І фактично з самого початку ми собі поставили за мету, щоби ця громадська організація об'єднала у своїх лавах усіх свободівців, а також прихильників нашої партії, які демобілізовані або в цей час у складі Збройних Сил України, Національної гвардії, спецпідрозділів МВС воюють за територіяльну цілісність нашої держави, а також у складі добровольчих батальйонів. Особливо потреба створення такої організації виникла, коли влада ухвалила для себе рішення про необхідність знищення будь-якого прояву добровольчого руху в Україні. Бо вони прекрасно для себе розуміли, що добровольчий рух ‒ це рух, який не підпорядковується центральній владі, незважаючи на те, що добровольчі структури завжди служили на передовій і саме завдяки добровольцям фактично на початку війни був піднятий дух усіх представників Збройних Сил України та Національної гвардії. Власне, якраз за прикладом добровольчих батальйонів, які були перші створені, і формувалася Національна гвардія. І зрозуміло, що добровольці мають повне моральне право напряму говорити з владою і виставляти ті претензії, які зараз виставляє їй українське суспільство. Те, що влада сьогодні знищила будь-яку ідею правильного ведення війни, веде сепаратні переговори з Москвою, на лапках задніх стоїть перед Европою і перед Америкою, замість того, щоби поставити чітко і жорстко питання про відповідну допомогу для української держави, вони з ними про щось домовляються… Власне, це і говорило про те, що ця влада боїться якогось спротиву, боїться реакції українських добровольців. Саме тому влада вирішила планомірно та поступово знищувати український рух. Фактично це була одна з передумов, чому потрібно було створювати громадську організацію "Легіон Свободи", ‒ зауважив лідер українських націоналістів.

Своєю чергою, очільник Львівської обласної організації ВО "Свобода" Руслан Кошулинський, який також входить до "Легіону Свободи", зазначив: "Розуміємо, що ця влада не хоче перемагати у війні ‒ вона хоче домовлятися. Розуміємо, що війна швидко не закінчиться. Розуміємо те, що це не є уже війна стрілецької зброї, це вже високотехнологічна війна, і не відомо, яка ще зброя буде застосована. Нас очікує напруження та вдосконалення. Тобто цей довід, який ви отримали, він не може бути забутий ‒ його потрібно передавати та збільшувати. Для мене важливо: спілкування наше внутрішнє, вироблення позиції тут, на місці, розуміння і вимоги, які ми можемо поставити до влади. Наше завдання ‒ не забути кожного члена партії, перенести досвід військового побратимства у цивільне життя, тобто максимально впроваджувати та ширити його в середовищі "Легіону Свободи".

Свободівець Костянтин Василькевич звернувся до легіонерів із закликом діяти спільним свободівським фронтом: "Ми отримали, на жаль, неукраїнську владу олігархів, яка зацікавлена підірвати націоналістичний рух як явище. Однак ми не маємо права розчаровуватися, а також не повинні давати себе використовувати. Пам'ятаймо, що ми є націоналісти й повинні вести за собою інших. Для того ми мусимо бути разом".

Голова Всеукраїнської громадської організації "Сокіл" Юрій Черкашин також звернувся до легіонерів із закликом ставати один за одного горою та не ігнорувати молодь, яка просить допомоги в українських бійців як інструкторів.

Голова Об'єднання українок "Яворина" Ірина Сех зазначила: "Дуже правильно, що нарешті на Львівщині відбуваються збори "Легіону Свободи", оскільки у Львівській області є 108 громадських організацій, так званих "атошників". Ми були перші на Майдані, ми були перші добровольці на війні, але ми були скромні. Зараз є реальні правдиві організації, які захищали і захищають Україну, а є фейкові організації, які сміють підтримувати сьогоднішню чинну владу… Щиро вітаю легіонерів "Свободи". Роботи попереду ще дуже багато, і сподіваюся, що ми пліч-о-пліч ще багато зробимо хороших справ і перемога буде наша.

За пропозицією командира "Карпатської Січі" Олега Куцина учасники установчих зборів одностайно обрали головою Львівського обласного комбатантського об'єднання "Легіон Свободи" лікаря-хірурга, керівника медичної служби батальйону "Азов" свободівця Костянтина Василькевича. Його заступниками обрали Лідію Бистрицьку, Богдана Федуна, Ігоря Петренка.

Депутат Львівської міської ради від ВО "Свобода" вчитель Мар'яна Батюк передала від учнів школи № 100 міста Львова плакат із привітанням для легіонерів. "Дорогі бійці славнозвісного "Легіону Свободи", дякуємо вам за мирне небо над нашими головами, за безтурботне життя", ‒ написали школярі.

Завершилися установчі збори виконанням славня українських націоналістів.

Прес-служба ВО "Свобода"