Олег Тягнибок
Голова ВО "Свобода"

11 лютого 2017 Грандіозним маршем націоналісти з усієї України відзначили 123-річчя створення "Соколу"

11 лютого 2017 року у Тернополі відбувся традиційний "Марш правих традицій", організований ВГО "Сокіл". Молоді націоналісти з усієї України з'їхалися до Тернополя, аби відзначити 123-тю річницю створення організації.

Члени найстаршої молодіжної організації України освітили вулиці Тернополя вогнем смолоскипів, своїми гаслами "сокільці" закликали тернопільців та українців до боротьби й вшанували полеглих героїв: "Одна мова, одна нація, одна Батьківщина, це ‒ Україна!", "Один за всіх, і всі за одного!", "Де сила ‒ там воля!", "Разом і до кінця!", "Геть олігархів! Свободу народу!", "Наша земля ‒ наші герої", "Україна без холопів! Україна без панів!", "Свободу патріотам!", "Борцям за волю України слава!". На чолі колони молоді націоналісти несли великий банер із зображенням загиблого героя московсько-української війни, "сокільця" Мирослава Мисли.

На шляху маршу "сокільці" зробили зупинку біля меморіялу політв'язнів, де розгорнули банер та запалили дим на підтримку ув'язнених побратимів. До учасників маршу звернувся одеський "сокілець", політв'язень Георгій Сьомін та закликав побратимів зігріти душі в'язнів сумління своїми рішучими діями по продовженню революції. А лідер ВГО "Сокіл" Юрій "Чорнота" Черкашин проголосив 2017 роком визволення політв'язнів із застінків режиму.

Наступним націоналісти вшанували чільного діяча ОУН, голови уряду Української держави, проголошеної 30 червня 1941 року, Ярослава Стецька. Виступаючи біля підніжжя його пам'ятника, заступник голови ВГО "Сокіл" Ярослав Люти зауважив, що Стецько ‒ справжній державник і перший український прем'єр-міністр, а нинішні владці є лише мародерами та імітаторами патріотизму й реформаторства.

Біля пам'ятника Степану Бандері виступив керівник Служби молодіжної політики ВО "Свобода" Юрій Ботнар та наголосив, що Бандера це не просто символ української нації та перемоги духу, це й символ української революції. Молодий націоналіст наголосив, що революція триває доти, доки не буде досягнуто мети ‒ Української самостійної соборної держави, наповненої національним змістом та соціяльної справедливости.

Остання зупинка на шляху маршу була біля монумента Данила Галицького, де очільник "Сокола" Юрій Чорнота наголосив на необхідності збереження українських споконвічних традицій боротьби за свою гідність та свій край й закликав учасників маршу продовжити справу короля Данила й відвоювати всі українські землі. "Сокільські" традиції ‒ це 123 роки боротьби за волю і велич України.

Марш завершився на Театральному Майдані, де зі сцени учасники вшанувань вітали ВГО "Сокіл" з річницею утворення. Серед них автор терміну "Революція гідности" Юрій Сиротюк, міський голова Тернополя Сергій Надал, командир "Легіону Свободи" Олег Куцин, народний депутат Михайло Головко та инші свободівці. До усіх присутніх виголосив промову голова ВГО "Сокіл" Юрій "Чорнота" Черкашин.

[i]"У 1884 році світ прокинувся від наших кроків, які йшли відлунням від львівської бруківки, коли Україна була роздерта двома окупантами. І наші великі предки, яких тоді очолював Василь Нагірний, розуміли, що жодні домовленості, перемовини й благання не принесуть свободи українській нації. Вони розуміли, що тільки зброя ‒ це є наш шлях. І саме тоді загорілася ідея створити військово-спортивне товариство "Сокіл" ‒ майбутню українську армію", [/i]‒ проголосив лідер "сокільців" Юрій Чорнота.

Юрій Чорнота виступає на віче у Тернополі
Юрій Чорнота виступає на віче у Тернополі

Завітав на марш і лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок, який звернувся до присутніх "сокільців" та тернопільців.

[i]"Сьогодні виповнюється 123 роки потужній молодіжній громадській організації "Сокіл". Святкуючи цю річницю, ми розуміємо, що "Сокіл" це є завтрашній день. На моїх очах відроджувалася ця організація. І сьогодні, дивлячись в очі "сокільцям", я бачу, наскільки за цей короткий час ви стали дорослішими. Це і через участь у Революції гідности, де "сокільці" були в перших лавах, і через війну, коли з перших днів ви боронили Україну на передовій. Більше 30 "сокільців" є депутатами місцевих рад. Це найактивніші депутати, які вміють і воювати, і захищати українців в їхніх понівечених соціяльних і національних правах. Час українських націоналістів, які визначатимуть долю Української держави, настав!" [/i]‒ наголосив лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок.

Олег Тягнибок на віче у Тернополі
Олег Тягнибок на віче у Тернополі

Зі сцени лідер ВГО "Сокіл" Юрій "Чорнота" нагородив учасника оборони донецького аеропорту "сокільця" Геннадія Дуброва. По тому націоналіст зачитав імена загиблих на війні побратимів "сокільців" та свободівців, а усі присутні вшанували полеглих героїв. "Сокілець" друг Орко виконав пісню на честь Мирослава Мисли. Після всіх промов відбувся концерт, на якому виступили популярні українські гурти "Широкий Лан", "Залізний Хрест" і "Тінь Сонця".

Прес-служба "Молоді Свободи"