Олег Тягнибок
Голова ВО "Свобода"

19 жовтня 2017 Олег Тягнибок: Урядова "реформа" монополізує контроль за фінансами медичної галузі

Підтримана парламентом медична "реформа" монополізує контроль за фінансуванням галузі та може призвести до скорочення кількості лікарень і медперсоналу. Про це 19 жовтня 2017 року заявив лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок під час робочої поїздки на Волинь.

Як зазначив Олег Тягнибок, ухвалений Верховною Радою проект закону "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів" може призвести до суттєвих негативів для галузі.

Так, за його словами, урядовий документ передбачає створення Національної служби здоров'я України. Ця структура буде напряму підконтрольна Кабінету Міністрів і одноосібно розпоряджатиметься фінансами медичної галузі. До того ж лише вона укладатиме договори, за якими надаватимуть медичні послуги, та здійснюватиме їхню оплату.

"Фактично уряд монополізує контроль за фінансовими потоками в медицині. Натомість навіть не намагається розв'язати проблему забезпечення медичної галузі коштами. Оскільки в проекті документа не передбачено додаткових джерел фінансування, є велика ймовірність, що виконання цього закону призведе до скорочення лікарень і медичного персоналу", ‒ наголосив очільник націоналістів.

Водночас Олег Тягнибок зауважив, що згідно з урядовою "реформою" низку медичних послуг будуть змушені оплачувати самі пацієнти.

"Це прямо суперечить статті 49 Конституції України. Адже в Основному Законі зазначено, що в державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно. До того ж цей пункт про безоплатність медичних послуг додатково роз'яснив Конституційний суд", ‒ зазначив лідер "Свободи".

Прес-служба ВО "Свобода"