Олег Тягнибок
Голова ВО "Свобода"

23 травня 2017 Олег Тягнибок: Пам'ятаймо тих, хто загинув у боротьбі за майбутнє наших дітей!

23 травня 2017 року в Чернівцях з ініціятиви місцевого осередку ВО "Свобода" відбулося віче та смолоскипний марш до Дня Героїв. З цієї нагоди Буковину відвідав лідер об'єднання Олег Тягнибок. Під час заходів у обласному центрі очільник націоналістичної сили наголосив, що завдання сучасного покоління ‒ завершити багатовікову боротьбу українців за могутню державу, зокрема розпочату століття тому національну революцію.

Зокрема, у промові на вічі Олег Тягнибок заважив, що нині День Героїв покликаний вшанувати не лише історичних постатей, але вже й сучасних творців історії ‒ героїв Небесної сотні та московсько-української війни: [i]"23 травня українці відзначають величний день ‒ День Героїв України. Саме в травні, бо цього дня загинув провідник українських націоналістів Євген Коновалець. У цей день згадуємо князя Святослава та його дружинників, які примножували українські землі, князя Володимира, Ярослава Мудрого, українських козаків та багатьох інших, хто боровся за українську державу. Ми згадуємо отаманів-холодноярців, Січових Стрільців, ми говоримо про вояків Української Повстанської Армії, про героїв шістдесятників, які власним життя творили Україну.

Але ми, теперішнє покоління, низько схиляємо голови перед героями, які є нашими сучасниками. Перед героями Небесної сотні, які йшли на смерть у протистоянні бандитському промосковському режиму Януковича. Сьогодні ми низько схиляємо голови та згадуємо героїв московсько-української війни. Тих, які ще вчора були разом із нами, тих, які з нами під національними стягами боролися за державу, змінюючи уявлення людей про те, в якій Україні нам треба жити. І багато з тих юнаків і юнок, які з перших днів після Революції Гідности пішли боронити Україну від московського окупанта. Якби не вони, то "русская вєсна" дуже швидко запанувала б щонайменше у восьми областях України".[/i]

Також Голова партії додав, що свободівці за останні три роки втратили багатьох побратимів: 19 увійшло до Небесної сотні, а 37 стало героями московсько-української війни.

"Маємо про них усіх пам'ятати, маємо передавати з покоління в покоління героїзм цих людей. Сьогодні з буковинськими свободівцями були у Вижниці. Там народився наш побратим, герой московсько-української війни ‒ Віталій Крутофіст. Він загинув саме 23 травня, виконуючи бойове завдання. Символічно, що Віталій загинув у День героїв, адже став одним із них. Друг Віталій гідний звання Героя, і наскільки було приємно, що молоде покоління, друзі та родичі відзначали його світлий розум, дякували його матері, що зуміла привити сину патріотизм".

Олег Тягнибок також нагадав, що саме цього року ‒ 100-річчя від початку української національної революції.

"Товариство, в цьому є певний символізм, що саме ми ‒ націоналісти-сучасники ‒ повинні завершити українську революцію. Революція ‒ це не тільки мітинги та промови, це зміна системи влади, зміна взаємовідносин всередині влади, взаємостосунків між владою та суспільством. Не дарма сьогодні багато людей зневірилося, нарікають. Адже майже три з половиною роки після Революції Гідности минуло, а всі ті починання, думки та сподівання досі не виправдалися. І ми маємо розуміти, що наше завдання ‒ довершити революцію. Вшановуючи наших героїв, бажаю, аби наше покоління боролося за Україну, а майбутні покоління ‒ жили в гідній державі. Та головне ‒ не забувати тих, хто загинув, борючись за майбутнє наших дітей та внуків".

Також під час віча Олег Тягнибок удостоїв відзнаками родичів та дітей загиблих під час російсько-української війни Віталія Крутофоста, Василя Миханюка, Сашка Коваля та Анастасії Горбачової.

Нагородження родин загиблих героїв
Нагородження родин загиблих героїв

Опісля народного віча свободівці Буковини та активісти "Студентської Свободи" пройшли містом смолоскипним ходом у честь героїв України.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"