Олег Тягнибок
Голова ВО "Свобода"

18 лютого 2017 Олег Тягнибок: Влада "бариг" і зрадників не зреалізувала жодної з ідей, декларованих на Майдані

[i][b]18 лютого 2017 року активісти ВО "Свобода" на чолі з лідером об'єднання Олегом Тягнибоком вшанували в Києві загиблих героїв Небесної сотні. Участь у вшануваннях взяли народні депутати України Андрій Іллєнко та Юрій Левченко, а також заступники Голови ВО "Свобода" Андрій Мохник, Ігор Кривецький та Юрій Сиротюк. Націоналісти відвідали місця, де загинули, зокрема, свободівці Сергій Дідич, Ігор Сердюк, Олександр Капінос та прихильник "Свободи" Володимир Кульчицький[/b][/i].

[i]"Найважніше, щоби ці жертви не були марними. Коли згадуєш загиблих і аналізуєш особистість кожного з них ‒ ловиш себе на думці, що вони насправді були найкращими з-поміж нас. Це були гідні й достойні люди. Нам боляче, тому що це наші побратими, з якими ми йшли пліч-о-пліч у нашій боротьбі. Ми залишилися живими заради того, аби ту справу, яку вони вели в своєму житті, не тільки продовжити, але й завершити перемогою"[/i], ‒ зазначив Олег Тягнибок, звертаючись до присутніх.

Водночас очільник "Свободи" наголосив, що за три постреволюційні роки влада змарнувала всі дані їй можливості на позитивні зміни в державі. На переконання Олега Тягнибока, владі настав час постати перед відповідальністю за зраду ідеалів революції, на хвилі якої їй дісталося керівництво державою.

[i]"У такі дні не прийнято говорити про політику, але усе ж взаємопов'язано. Сьогодні третій рік після Майдану. Минуло не півроку, не рік, а цілих три роки після тих кривавих подій, однак досі нікого не покарано. Навіть тих, кого було затримано й арештовано по гарячих слідах, відпустили. І ми розуміємо, що за нинішньої влади їх покарано не буде. Ця влада настільки пов'язана своїм "барижним" інстинктом зберегти й примножити статки, награбовані в українців, що не здатна проявити політичну волю й посадити винних. За три роки суди досі не люстровано, поліцейська реформа провалена, прокуратура не діє… Таке враження, що всі їхні гучні заяви ‒ це голий піар. Усі дії спрямовані не на досягнення якихось цілей на користь держави, а на підготовку ґрунту для подальших політичних баталій.

Зазвичай постреволюційна влада є такою ж гнилою, як і режим, проти якого здіймається революція. Ті, хто зараз при владі, не з такого тіста, як ми. Бо ми були на революції на заради посад і маєтків, а за покликом душі, адже відчували, що це свята справа, яку ми повинні зробити заради пращурів, заради наших батьків і заради завтрашнього дня ‒ наших дітей і внуків. Ми думали не про якісь медалі й нагороди, а про нашу справу ‒ Українську державу й українську ідею.

Натомість у парламенті й уряді засіла влада "бариг" і зрадників. Бо практично жодну з ідей, які декларувалися на Майдані, не зреалізовано. Ми давали їм можливість це зробити. Але настав час запитати про це у влади. І не лише запитати, але й притягнути її до відповідальности. І ми обов'язково це зробимо! Ми за три роки не стали іншими. Я більш ніж переконаний: якби повернути час революції, то ми, свободівці, націоналісти, українські патріоти, стояли б у перших лавах, а ці "бариги" знову ховалися б і тікали. Згадаймо, де вони всі були в гарячі дні протистоянь? Це вже потім вони, як щурі, повилазили з нір, аби "дерибанити" й ділити.

Ми не ті, яких одурили чи обійшли. Як державники ми терпеливо давали можливість. Але цей час завершився. Ми прийдемо сюди через три дні ‒ таким самим маршрутом, як 18 лютого 2014-го ‒ і поставимо владі запитання, бо ми маємо моральне право подивитися в очі, спитатися і за шкірку викинути"[/i], ‒ заявив лідер націоналістів.

Прес-служба ВО "Свобода"